Firma v Německu Vám umožnuje vstoupit na největší trh v EU. Chcete mít firmu v Německu, ale nemáte čas koordinovat přípravu notářských zápisů o založení firmy v Německu s německým notářem a následně vycestovat do Německa za účelem jejich podpisu?
Typy firem – firma v Německu
Najčastejší forma firmy v Německu je GmbH. Populární je také UhG – Unternehmergesellschaft (haftungsbeschränkt). Výhodou UhG naproti GmbH je, že základní kapitál UhG je 1 EUR (cca 27 Kč). Základní kapitál GmbH je 25.000 EUR a zakladatelé ho musejí vložiť na účet v bance před zapsaním společnosti do obchodního řejstříku. Dalšimi typy společností jsou AG (akciová společnost), KG (komanditní společnost) a OHG (v.o.s.). Založení GmbH, UhG nebo AG si vyžaduje notářský zápis u německého notáře. Pokud se chcete vyhnout koordinaci techto povinností při založení, využijte možnost zakoupení německých společností (vorratsgesellschaften). Pokud si chcete založiť společnost, využijte služby založení firmy v Německu.
Daně v Německu – právnických osob – Körperschaftsteuer
Firma v Německu jsou zdaněny sazbou 15% (po započtení solidárního příplatku 15,83%). Zdanitelným obdobím je kalendářní rok a daňové přiznání se podává do 31.5. Tato lhůta může být na základě žádosti prodloužena. Záloha na daň z příjmů právnických osob se platí čtvrtletně.
DPH – Umsatzsteuer
V současnosti se platí v Německu dvě sazby daně z přidané hodnoty.
- a) základní sazba je ve výši 19% a
- b) snížená sazba je ve výši 7% a platí se pro specifické zboží a služby (potraviny, noviny, knihy). Některé druhy služeb, jako je pronájem nebo medicínské služby jsou od daně osvobozeny.
Firmy na prodej
Neplátci nebo plátci DPH – co je kdy výhodnější?
V našem dalším článku se zaměříme na DPH neboli na daň [...]
Koupě nemovitosti a ready-made sro
Kupuji nemovitost od plátce DPH. Mám ji koupit na sro [...]
Rady jak zvýšit hodnotu firmy před prodejem
Máte v plánu prodat svou společnost? Pokud ano, tak pro [...]
Prověření společnosti před koupí
Chcete se věnovat podnikání prostřednictvím společnosti s ručením omezeným a [...]
Superlegalizace – co to je a kdy ji potřebuji?
Superlegalizácí nazýváme vyšší stupeň ověření úředních listin (podle § 109 [...]
Vznik ready made společností v ČR
Každoročně jejich přibudou tisíce. Až 80% z nich si noví [...]